28mar2016

Jak przeżyć Walentynki?

Walentynki to według mnie najtrudniejszy okres dla każdego, kto zdecydował się prowadzić kwiaciarnię.

Z jednej strony w tym czasie liczyć można na zwiększone zyski, z drugiej trzeba liczyć się ze zwiększonymi cenami i ryzykiem: kwiatów należy kupić tyle, aby ich nie zabrakło, a jednocześnie tyle, aby na drugi dzień nie zostało ich zbyt dużo.

Za paczkę długiej bordowej róży w tym okresie zapłacić trzeba około stu dwudziestu złotych, za cały pojemnik już około pięciuset. A już po Walentynkach zapotrzebowanie na długie czerwone róże niemalże znika.

Co zrobić, aby Walentynki były niej łatwiejszym, a jednocześnie zapewniły naprawdę sporo pieniędzy? By Twoje działania były efektywne, musisz się odpowiednio przygotować. Dwa tygodnie przed... To dobry moment, aby zastanowić się nad tym, czy chcemy pozytywnie zaskoczyć naszych klientów.

W witrynie powinna pojawić się ciekawa ekspozycja, która przypominać będzie o zbliżającym się święcie. Plakat powinien pojawić się w miejscu najbardziej widocznym. Na witrynie internetowej swojej kwiaciarni umieść informację, która będzie zachęcać do odwiedzenia sklepu. Na fanpage'u prezentuj oferty przygotowane specjalnie na ten wyjątkowy dzień. Zachęć klientów, aby zamówienia składali wcześniej. Za takie zamówienie dawaj dodatkowy rabat. Jest to jeden z najlepszym sposobem, aby zmniejszyć ryzyko wyrzucenia dużej ilości kwiatów, których nie udało się sprzedać.

kompozycja walentynkowa z kwiatów Świetnie sprawdza się również e – mail marketing oraz wiadomości SMS. Jeśli masz kontakty do klientów, wykorzystaj je, aby przeprowadzić kampanię marketingową. Zastanów się nad tym, jakie róże zamówić. Postaw na sprawdzonego dostawcę. Zamiast drogiej Red Naomi zdecyduj się na kupno tańszych odmian, na przykład Red Ribbon. Sprawdź czy nie brakuje Ci wstążek oraz opakowań. Jeżeli pojawiły się braki, uzupełnij je. Tydzień przed... Zadbaj o to, aby w Twojej kwiaciarni nie zabrakło kwiatów. I to nie tylko tych w czerwonym kolorze. Zachęcaj klientów, aby kupowali bukiety również w innych barwach i dobierali do nich elementy o charakterze walentynkowym.

Zobacz również

Tulipanomania – popyt, podaż, ceny, spekulacje

Wiele osób, które zaczyna zajmować się kwiatami nie zdaje sobie sprawy z tego dlatego pojawiają się częste wahania, gdy chodzi o ceny kwiatów. Dla osób, które prowadzą kwiaciarnię nie...